Rugia - wycieczka szkolna
„BIAŁE KLIFY, KRÓLEWSKIE KRZESŁO I TAJEMNICE PRORY”
1 dzień autokarem ze Szczecina
Zapraszamy w niezwykłą podróż na największą niemiecką wyspę – Rugię!
To wyjątkowa propozycja wycieczki jednodniowej, podczas której uczniowie odkryją fascynujące połączenie przyrody, historii i nowoczesnej edukacji. Malownicze kredowe klify, ścieżka w koronach drzew, tajemnicza Prora i urokliwe rybackie wioski to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników. Program został zaplanowany z myślą o pełnym wykorzystaniu dnia i maksymalnej wartości edukacyjnej. Wycieczka dostępna jest w dwóch wariantach – w tym z kultową przejażdżką wąskotorową kolejką „Pędzący Roland”!
Informacje w skrócie
• Miejsce: Rugia (Niemcy)
• Grupa docelowa: Uczniowie w wieku 10–18 lat
• Termin: Do uzgodnienia z opiekunem grupy
• Transport: Komfortowy autokar
• Czas trwania: 1 dzień (wyjazd wcześnie rano, powrót wieczorem)
• Liczba uczestników: min. 45 osób + 3 opiekunów
• Ubezpieczenie: TU Signal Iduna – NNW i KL
• Wymagane dokumenty: ważny paszport lub dowód osobisty
• Waluta: Euro – drobne kieszonkowe na pamiątki i lody
CENA OD 199 zł
Rugia – największa niemiecka wyspa, położona na Morzu Bałtyckim, zachwyca spektakularnymi kredowymi klifami, malowniczymi plażami i dziewiczą przyrodą Parku Narodowego Jasmund. To również miejsce o niezwykłej historii – od słowiańskich grodzisk po monumentalne budowle III Rzeszy. Rugia łączy walory krajobrazowe z ciekawostkami architektury i nauki, stanowiąc idealny cel wycieczek edukacyjnych i przyrodniczych.
Zapraszamy!!!
✅ Dlaczego warto wybrać wycieczkę na Rugię?
• Przyroda, która zachwyca – kredowe klify, bukowe lasy wpisane na listę UNESCO, malownicze plaże i unikalna Ścieżka w Koronach Drzew – to prawdziwa lekcja przyrody w terenie.
• Historia na wyciągnięcie ręki – od słowiańskich śladów na przylądku Arkona, przez monumentalną Prorę, aż po zabytkową kolejkę „Pędzący Roland”.
• Edukacja przez doświadczenie – interaktywne zwiedzanie, atrakcyjny program i różnorodność miejsc sprawiają, że uczniowie uczą się w naturalny sposób, z zaangażowaniem i ciekawością.
Komfort dla nauczyciela, integracja dla klasy
✅ Minimum formalności – maksimum wygody
Zajmujemy się całą organizacją: transportem, rezerwacjami, biletami i ubezpieczeniem. Ty zyskujesz czas i spokój – wszystko jest gotowe.
✅ Gotowy scenariusz dnia
Wycieczka ma przemyślany program od rana do wieczora. Nie musisz nic planować – my prowadzimy grupę krok po kroku.
✅ Edukacja + integracja
To coś więcej niż zwykły wyjazd – to lekcja w terenie, która uczy, angażuje i integruje klasę.
✅ Wsparcie opiekuna grupy
Każdej wycieczce towarzyszy doświadczony pilot, który prowadzi program i wspiera Cię przez cały dzień.
ZAREZERWUJ TERAZ
Co zobaczymy na Rugii?
• Przylądek Arkona – jedno z najsłynniejszych miejsc na wyspie, z latarniami morskimi i pozostałościami słowiańskiego grodziska Ranów.
• Wioska rybacka Vitt – malowniczo położona nad zatoką, z tradycyjną zabudową krytą strzechą.
• Park Narodowy Jasmund – spacer przez buczyny aż do słynnego punktu widokowego „Königsstuhl”, skąd roztacza się panorama kredowych klifów.
• Sassnitz – portowe miasteczko idealne na przerwę obiadową, z dostępem do lokalnej kuchni i nadmorskiego klimatu.
• Ścieżka w Koronach Drzew – ponad kilometr trasy wśród drzew i 40-metrowa wieża widokowa z panoramą Rugii i Bałtyku.
• Prora – monumentalny kompleks wypoczynkowy z czasów III Rzeszy, dziś centrum edukacyjne i muzealne.
• Kurort Binz – znane nadmorskie miasteczko z plażą, molo i zabytkową architekturą uzdrowiskową.
• Dla chętnych – możliwość przejażdżki zabytkową kolejką „Pędzący Roland” przez malownicze tereny południowej Rugii.
Program wycieczki na Rugię:
Godz. 6:30 – zbiórka uczestników przed szkołą, spotkanie z pilotem. Przejazd autokarem na wyspę Rugię przez most Rügenbrücke.
Ok. godz. 9:30 – przyjazd na Przylądek Arkona – spacer do latarni morskich, punktów widokowych i pozostałości słowiańskiego grodziska.
Godz. 11:15 – zejście do urokliwej wioski rybackiej Vitt (ok. 1,2 km pieszo). Czas na zdjęcia i spacer po osadzie.
Godz. 12:30 – przyjazd do Parku Narodowego Jasmund – spacer przez las bukowy do słynnego punktu widokowego „Königsstuhl”.
Ok. godz. 14:00 – przejazd do Sassnitz. Przerwa na obiad w jednej z lokalnych restauracji.
Godz. 15:30 – przejazd do Naturerbe Zentrum – wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew i na 40-metrową wieżę widokową.
Godz. 17:00 – zwiedzanie kompleksu Prora – monumentalny ośrodek wypoczynkowy z czasów III Rzeszy, dziś przestrzeń muzealna.
Ok. godz. 18:00 – spacer po nadmorskim kurorcie Binz – czas wolny na plaży, zakup pamiątek.
Godz. 18:45 – wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 21:30.
Program wycieczki na Rugię (wariant z przejażdżką kolejką „Pędzący Roland”)
Godz. 6:30 – zbiórka uczestników przed szkołą, spotkanie z pilotem. Przejazd autokarem na wyspę Rugię przez most Rügenbrücke.
Ok. godz. 9:30 – przyjazd na Przylądek Arkona – spacer do latarni morskich, punktów widokowych i ruin słowiańskiego grodziska.
Godz. 11:15 – zejście do rybackiej wioski Vitt (ok. 1,2 km pieszo). Krótki spacer, możliwość zakupu lokalnych pamiątek.
Godz. 12:30 – przejazd do Parku Narodowego Jasmund – spacer do punktu widokowego „Königsstuhl”, podziwianie kredowych klifów.
Ok. godz. 14:00 – przyjazd do Sassnitz – przerwa obiadowa w jednej z lokalnych restauracji.
Godz. 15:30 – przejazd do Binz – przejazd kolejką wąskotorową „Pędzący Roland” na trasie Binz–Putbus (lub skróconej, w zależności od logistyki).
Godz. 17:00 – zwiedzanie monumentalnego kompleksu Prora z przewodnikiem – dawne założenie wypoczynkowe III Rzeszy.
Ok. godz. 18:00 – krótki spacer po plaży Binz – czas wolny na zdjęcia i pamiątki.
Godz. 18:45 – wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 21:30.
Co zawiera cena wycieczki?
• Transport autokarem
• Realizację programu
• Ubezpieczenie (TU Signal Iduna)
• Obsługę pilota
• 1 nauczyciel/15 uczestników
Dodatkowe opcje, takie jak bilety wstępu do muzeów czy posiłki, mogą być zorganizowane na życzenie grupy za dodatkową opłatą.
UWAGI, DODATKOWE MOŻLIWOŚCI:
√ Każdy uczestnik jest zobowiązany posiadać odpowiedni strój do zwiedzania.
√ Każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą EUR na ewentualne wstępy i ciepły posiłek
√ Każdy uczestnik powinien posiadać ważny paszport/dowód osobisty
UMOWA, PŁATNOŚCI:
√ Po podpisanie umowy i wpłacie zaliczki (30% / osoby)
√ Dopłatę do całości proszę wpłacić na trzy tygodnie przed planowanym wyjazdem.
Jak zarezerwować wycieczkę na Rugię?
Zarezerwuj swoją przygodę już dziś! Skontaktuj się z nami przez formularz na stronie, mailowo lub telefonicznie, aby uzyskać więcej informacji i dopasować wycieczkę do potrzeb Twojej grupy.
REZERWACJE NA JESIEŃ 2025 JUZ TRWAJĄ!
Nie czekaj, zarezerwuj swoje miejsce już treraz!