Strefa nauczyciela

Informacje dla nauczycieli, opiekunów i organizatorów

To prostsze niż myslisz  - Nie zajmowali się Państwo nigdy organizacją wycieczki ? Nie wiedzą, jak do tego podejść ? Jakie są wymagane dokumenty, formalności oraz co trzeba zrobić, żeby impreza turystyczna doszła do skutku ? Prosimy o kontakt z Naszym Biurem. Wyjaśnimy krok po kroku całą procedurę oraz osobom zainteresowanym przekażemy stosowne materiały reklamowe pomagające w organizacji wyjazdu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Na życzenie podamy link do strony gdzie znajdą Państwo wszystkie niezbędne dokumenty wymagane przy organizacji wycieczki szkolnej lub zielonej szkoły. Dysponujemy gotowymi dokumentami niezbędnymi przy organizacji wycieczki - regulamin wycieczki z podstawami prawnymi, regulamin wycieczki dla uczniów, oświadczenie rodziców, oświadczenie ucznia, harmonogram wycieczki, karta wycieczki, warunki ubezpieczenia, warunki uczestnictwa, certyfikaty, zezwolenia. Komplet dokumentów w jednym miejscu.

Opiekunowie gratis - Przy wyjazdach grup zorganizowanych, przewidujemy miejsca gratis dla opiekunów/organizatorów. Proponujemy darmowe miejsca dla opiekunów/organizatorów, tak aby zgodnie z przepisami - 1 opiekun przypadał na 15 uczestników. Zgodnie z przepisami opiekun na wycieczce szkolnej/zielonej szkole może jednocześnie pełnić funkcję kierownika wycieczki. AKT PRAWNY MEN >>

Bilety wstępu dla opiekunów - Przy wyjazdach grup zorganizowanych, biuro pokrywa koszt wszystkich wstępów dla uczestniczących w wycieczce opiekunów / tam, gdzie korzysta z nich grupa znajdująca się pod ich opieką (zapewniamy 1 bilet dla opiekuna na każde płacące 15 os - uczestników)/.

Faktury VAT dla indywidualnych uczestników - Podstawą wystawienia fv jest zawarta umowa. Uczestnicy zgłaszani przez Państwa, chcąc otrzymać indywidualną fv muszą podpisać z nami osobną umowę na realizację imprezy turystycznej. W praktyce wygląda to tak, że wysyłamy do szkoły aneks zmniejszający za porozumieniem stron liczbę uczestników w grupie szkolnej, a każdemu z uczestników indywidualnie zgłaszających udział w wycieczce wysyłamy umowę. Faktury VAT wystawiane są zgodnie z przepisami do 14 dni od daty zakończenia imprezy turystycznej i dopiero po otrzymaniu odesłanej, podpisanej umowy. W treści faktur i umów nie wpisujemy informacji niezgodnych z prawdą. Wycieczki szkolne i zielone szkoły nie są koloniami, obozami wypocznykowymi dla młodzieży. Wpisujemy informacje oddające rzeczywisty charakter wyjazdu, np. impreza turystyczna, wycieczka szkolna, wyjazd edukacyjny, wyjazd edukacyjno-wypoczynkowy, wczasy, wyjazd integracyjny dla młodzieży, szkolenie, etc. Podpisanie indywidualnej umowy jest możliwe tylko przed wyjazdem. Nie ma możliwości podpisania umów w trakcie trwania wyjazdu i po jego zakończeniu. Biuro w takim wypadku nie wystawi faktur indywidualnych. Pomimo indywidualnych umów - uczestnicy nadal mogą rozliczać się i wpłacać kolejne raty razem z grupą.

Jak obliczamy cenę - Część ceny podana w walutach EUR lub GBP jest składową całej ceny za imprezę turystyczną i nie jest przeznaczona na bilety wstępów. Jest to kwota podana w walucie, którą przeliczamy na PLN 1,5 miesiąca przed wyjazdem wg kursu sprzedaży banku ING. Sumujemy część podaną w PLN z kwotą wynikającą z przeliczenia walut i podajemy Państwu ostateczną cenę za wycieczkę wyrażoną w PLN. Ponieważ jeżdżą z nami grupy z całej Polski, nie możemy zastosować jednej ceny dla wszystkich /różnice wynikające z ilości km pokonywanych przez grupy po kraju, odległość szkoły od granicy Polski/. Wszystkie ceny naszych wycieczek kalkulowane są z uwzględnieniem km pokonywanych poza granicami kraju. Do ceny podanej przy programie dodajemy koszt transportu grupy po kraju wyrażony w PLN, przedstawiony w tabeli w zakładce "Transport". Przykładowe wyliczenie ceny dla programu FDY dla grupy wyjeżdżającej z woj. dolnośląskiego: /540 PLN + równowartość w PLN dla 155 € + transport po kraju zgodnie z tabelą = 515 PLN + (155 € x 4,4 pln) + 70 PLN = 515 PLN +680 PLN +70 PLN = 1292 PLN / uczestnika.

Wszystkie ceny podane w witrynie i w katalogu są cenami umownymi i kalkulowane są dla grup szkolnych, 48 osobowych (45 uczestników płatnych oraz 3 opiekunów lub organizatorów gratis) Na życzenie Biuro dokonuje przeliczenia ceny dla mniejszej ilości uczestników lub innej ilości bezpłatnych opiekunów.

Nieoprocentowane raty - Przyjmujemy należność w całkowicie nieoprocentowanych ratach. Wcześniejsze przygotowanie wyjazdu pozwala na łatwiejsze zebranie wymaganej kwoty i podzielenie jej na większą ilość, mniejszych rat. Nie pobieramy żadnej prowizji ani opłat z tytułu ratalnych wpłat. Przy podpisaniu zaliczki wpłacają Państwo zaliczkę, reszta należności wpłacana jest na podane w umowie konto w kilku, nieoprocentowanych ratach.

Dofinansowania wycieczek - Promujemy naszych stałych klientów oraz klientów dokonujących wczesnych rezerwacji. Poza oczywistą korzyścią wynikającą z wczesnej rezerwacji - możliwością wyboru najbardziej dogodnych terminów wycieczek - zyskują Państwo korzystne rabaty przy podpisywaniu umów. Obniżenie ceny katalogowej może wynieść nawet 4000 pln oraz można uzyskać dodatkowo 4 OPIEKUNA GRATIS przy grupie 44 uczestników. Szczegółowe warunki promocji i informacje przekażą Państwu pracownicy Biura Obsługi Klienta pod numerem telefonu 91 4888855

Dodatkowi opiekunowie - Przy wcześniejszej rezerwacji, podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki oferujemy naszym stałym klientom promocję specjalną: dodatkowy - 4 OPIEKUN GRATIS przy grupie 44 uczestników. Szczegółowe warunki promocji i informacje przekażą Państwu pracownicy Biura pod numerem telefonu 91 4888855.

Dokumenty do pobrania - w serwisie internetowym zamieszczone zostały zdjęcia z poszczególnych tras wycieczkowych oraz dodatkowe dokumenty do pobrania - wzory umów, opisy posiłków i noclegów, gotowe programy do wydruku w formacie PDF.

Facebook - Na bieżąco zamieszczamy informacje dotyczące promocji, wolnych miejsc oraz przygotowanych ofert specjalnych. 

Połączenie grup - Poszukują Państwo połączenia dla swojej niekompletnej grupy? Na naszej stronie internetowej w zakładce "grupy do połączenia" aktualizujemy na bieżąco bazę danych szkół zainteresowanych połączeniem, tymi samymi trasami i podobnymi terminami wycieczek.

Spotkania z przedstawicielami - Każdorazowo, przy podpisaniu umowy, wysyłamy swoich przedstawicieli, którzy odpowiedzą na Państwa pytania dotyczące realizacji wycieczki szkolnej oraz jej przygotowania. Jeśli Państwo sobie życzą - przedstawiciel biura poprowadzi spotkanie informacyjne dla rodziców i uczestników wycieczki organizowanej w Państwa szkole. 

Programy na życzenie - Jeżeli nasze standardowe programy wycieczek nie spełniają Państwa oczekiwań - przygotujemy specjalny program zwiedzania zgodnie z Państwa zamówieniem. Jeżeli proponowany przez Państwa program jest niewykonalny w zgodzie z obowiązującymi przepisami /np. czas pracy kierowców/ zastrzegamy sobie prawo odmowy jego realizacji lub modyfikacji tak, aby organizacja i przebieg imprezy turystycznej odbywały się w zgodzie z obowiązującym prawem. Nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji za przygotowanie dodatkowych programów na życzenie.